Hakkımızda

•Tüketim toplumu olma arzumuz biriktirme kültürümüzü yok etti, küçük şeylerle mutlu olabilen bireylerin yerini dünyaları önüne serseniz de hiçbir şeyden haz almayan, hiçbir şeyle mutlu olamayan, hemencecik sıkılan ve her şeyi çarçabuk tüketen nesiller aldı ve maalesef mutsuz ve amaçsız nesiller bir takım kötü alışkanlıklara zevk alma amacıyla meyletmeye, bir takım bağımlılıkların esiri olmaya başladı.

•Tabi ki bağımlılıkların ve kötü alışkanlıkların tek nedeni bu değil ancak küçük şeylerle mutlu olabilen nesillerin de kötü alışkanlıklara meyletmesi kolay değil.

•Anlık tüketilemeyen, maddi değerinin yanında manevi değeri de olan, bir birikimin, bir çaba, zaman ve emeğin ürünü olan biriktirme ve koleksiyon kültürü maalesef hemen gerçekleştirilebilecek bir olgu da değil.

•Nasıl ki eskiden ders kitaplarında bir şeyin koleksiyonu ile ilgili teşvik edici bilgiler bulunduysa şimdi de küresel kapitalizmin dayatması olan tüketim toplumu tuzağından daha az etkilenmek ve nesilleri bunun pençesinden kurtarabilmek adına daha fazla etkinlik yapılmalıdır.

•Tamda bu aşamada 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimimizi daha fazla koleksiyoner yetişmesi için tüm koleksiyon camiasına sunmak ve koleksiyoner sayısının artması için çaba sarfetmek gayesiyle karşınızdayız. Amacımız artan koleksiyoner sayısıyla hem bireysel hemde toplumsal anlamda travmaların daha kolay atlatılması için denizde damla kadar bile olsa çaba sarfetmek, temennimiz ise yurt içinde kültür varlıklarımızın değerini bilen insanların çoğalmasıyla varlıklarımızın ülkemizde kalmasını sağlamak....